اطلس > شخصیت ها > ضد تکفیری > پاکستان > مولوی طارق جمیل

مولوی طارق جمیل

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۳ تعداد بازدید: 6990

مولانا طارق جميل در شهر فيصل آباد پنجاب پاكستان، بدنيا آمد. وی با دقت در اتفاقات جهان اسلام و اینکه دشمن اسلام از این فضا بهره برداری می کند و مسلمانان همدیگر را می کشند؛ رویکرد ضد تکفیری دارد.مولانا طارق جميل در شهر فيصل آباد پنجاب پاكستان، بدنيا آمد[1]. وی با دقت در اتفاقات جهان اسلام و اینکه دشمن اسلام از این فضا بهره برداری می کند و مسلمانان همدیگر را می کشند؛ رویکرد ضد تکفیری دارد و این در سخنرانی ها او آشکار است او در یکی از سخنرانی ها خود می گوید:

در جنگی که با اصابت سنگ پیامبر خدا دندان مبارکشان شکست و بی هوش شدند و صحابه به گمان شهادت آن حضرت گریه کردند اما بعد از مدتی دیدند حضرت به هوش آمد. خشنود شدند و عرض کردند یا رسول الله اینان را نفرین کنید. پیامبرخدا که رحمه للعالیمن است به جای نفرین کسانی که سنگ پرتاب کردند، آنها را دعا کردند و فرمودند: اللهم اغفر لقومی فانهم لا یعلمون[2].

مولوی طارق با توجه به این جریان می گوید ببینید رفتار ما با رفتار پیامبرخدا صلی الله علیه و آله وسلم که آن حضرت کفار و دشمنانی که قصد کشتن پیامبرخدا را داشتند؛ دعا کردند. اما ما که امت چنین پیامبری بوده و مسلمان هستیم به همدیگر سلام نمی دهیم. پشت یکدیگر نماز نمی خوانیم. بلکه فتوی کفر به همدیگر می دهیم.

ما با این رفتارها چه بر سر پیامبرخدا می آوریم؟ آیا پیامبرخدا، امتش را فرقه فرقه رها کرد و رفت یا اینکه امت واحد تربیت کرد و رفت؟

چرا ما در این بازی جاهلانه افتاده و زندگی خود را بر باد داده ایم؟

چرا ما مسلمانان به عنوان یک امت واحد جمع نمی شویم؟

اختلاف نظر طبیعی است اما نباید در دام تکفیر افتاد؛ اگر ما همدیگر را تکفیر کنیم چه کسی مستحق بهشت خواهد بود؟

وهابی می گوید سنی کافر است و در مقابل سنی می گوید وهابی کافر است.

دیوبندی می گوید بریلوی کافر است و بریلوی می گوید خود دیوبندی ها کافر هستند.

سنی می گوید شیعه کافر است و در مقابل شیعه می گوید سنی کافر است.

با این حساب چه کسی اهل بهشت خواهد بود!!!!!

باید برگردیم به رحمت های پیامبرخدا احترام بگذاریم.

پیامبرخدا بیگانگان را از خود می دانست اما ما یکدیگر را بیگانه می خوانیم.

آتش تنفر را در بین مردم کشورم شعله ور نکنید؛ ببینید در این کشور چقدر مسلمان سر بریده می شوند و چقدر زنان جوان بیوه شده اند و چقدر مادر ها که از دل آه می کشند!!!!!

کشور را ویران کرده اند آیا به این می گویند اسلام!!؟ به این می گویند عشق به رسول الله!!؟

پیامبرخدا حتی آماده نماز بر جنازه عبدالله بن ابی شدند که کفرش از ابوجهل نیز بیشتر بودند. عمر جلو آمد و گفت یا رسول الله میدانی این کیست؟ حضرت فرمود بله می دانم اما شاید خداوند او را ببخشد لذا فرمود ای عمر برو عقب، من می دانم او کیست. خداوند به من وحی کرده که اگر او را دعا کنی یا نکنی من او را نمی بخشم و من با این وجود دعا می کنم شاید الله او را بخششد.

امروز این دینی که در بین ما وجود دارد و آتش کینه به وجود می آورد از کجا آورده ایم!!؟
این رفتارهای ما کجایش اسلام است بنابراین به خاطر رسول الله یک امت مسلمان شوید و در باورهای خود محکم باشید[3].[2]. http://faraclip.ir/video/39972/ تکفیر-شدن-شیعه-و-سنی-سخنران-استاد-مولانا-طارق-جمیل/

[3]. همان

  فرستادن مقاله چاپ مقاله
مطالب دیگر در این بخش

حمد الله جان الداجوی

مولوی طارق جمیل