اطلس > شخصیت ها > تکفیری > روسیه (چچن) > ابوعمر الشیشانی

ابوعمر الشیشانی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۸ تعداد بازدید: 563

طرخان باتيراشويلي معروف به ابوعمر الشيشاني(چچني)، متولد 1986 در شهر بيركياني گرجستان است[1]. وی که به دین مسحیی بود اما در نوجوانی با تفکرات افراطی و تکفیری جریان وهابیت آشنا شد و با همین تفکرات افراطی و با داشتن مهارتهای نظامی، به واحد تازه تاسيس اطلاعات ارتش گرجستان (اشپتسناز) ورود پیدا کرد که اعضاي اين واحد توسط مربيان زبده اطلاعاتي آمريكايي و بريتانيايي تعليم ديده‌اند[2].نویسنده حسن حسینعلی

طرخان باتيراشويلي معروف به ابوعمر الشيشاني(چچني)، متولد 1986 در شهر بيركياني گرجستان است[1]. وی که به دین مسحیی بود اما در نوجوانی با تفکرات افراطی و تکفیری جریان وهابیت آشنا شد و با همین تفکرات افراطی و با داشتن مهارتهای نظامی، به واحد تازه تاسيس اطلاعات ارتش گرجستان (اشپتسناز) ورود پیدا کرد که اعضاي اين واحد توسط مربيان زبده اطلاعاتي آمريكايي و بريتانيايي تعليم ديده‌اند[2].

طرخان در سال 2010، از ارتش گرجستان جدا شد اما بعد از مدتی به جرم حمل اسلحه به زندان محكوم شد و بلافاصله بعد از آزادي از زندان، كشور را ترك كرد و در سال2012 وارد سوريه شد و در آنجا به واحد نظامي متشكل از جنگجويان خارجي پيوست كه به آن «كتائب المهاجرين» گفته مي‌شد. اعضاي اين گروه در 2013، با همكاري دو گروه تکفیری دیگر به نام جيش محمد و كتائب خطاب ، گروه «جيش مهاجرين و الانصار» شكل دادند. شیشانی به بغدادی بیعت کرد و همان سال از سوي «ابوبكر البغدادي» خليفه خودخوانده داعش، به عنوان فرمانده ميداني اين گروه در شمال سوريه برگزيده شد[3] بعدها نیز به جهت نزدیک شدن به بغدادی از سوی او، وزیر جنگ معرفی شد[4].  وی در سال 2016  در یکی توسط نیروهای ائتلاف ضد داعش کشته شد[5].

شیشانی نیز مانند تکفیری ها از توانائی ها خود علیه مسلمانان کشورهای اسلامی استفاده کرد و جنایات فراوانی را مرتکب شد. این تکفیری ها با این قتل و غارت ها کشورهای اسلامی را صدها سال عقب انداخته و نیروهای مومنی که می توانند علیه دشمن اصلی یعنی آمریکا و اسرائیل باشند را کشته و مسلمانان را خوار می کنند. چنین فجایعی در جهان، موجب بروز ناامنی و تائید پروژه اسلام هراسی دشمنان خواهد شد.

  فرستادن مقاله چاپ مقاله
مطالب دیگر در این بخش

ابوعمر الشیشانی