تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۸ تعداد بازدید:591

ابوعلی شرعیفواز محمد حسن ملقب به ابوعلی شرعی، و مشهور به قاضی اعدام های داعش، از اهالی شهرستان کرامة در استان رقه بود. از کلاس نهم درس را رها کرد و برای کار به عربستان رفت.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۹ تعداد بازدید:611

ابو خالد السوری  در حلب متولد شد. در سال دوم دبیرستان به الطلیعة المقاتله پیوست که منتسب  به جریان اخوان المسلمین در مصر بود و رهبری نظامی نیروهای اخوانی در سوریه را بر عهده داشت. ابو خالد بعدها به ترکیه رفت و در آنجا و در نوجوانی مسئولیت انتقال نیروهای جهادی را از داخل سوریه به ترکیه و برعکس را برعهده داشته است.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۹ تعداد بازدید:556

الشحودالشَحُّود در میان گروه های تکفیری به ویژه داعش جایگاه ویژه ای دارد. وی که تخلص علمی خود را «شهاب ثاقب» عنوان کرده، به جهت دست به قلم بودن، تالیفات زیادی در حمایت از اقدامات داعش نگاشته که همواره از سوی حامیان این گروه ترویج می شوند.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۲ تعداد بازدید:662

ابو بصیر طرطوسیعبد المنعم مصطفى حليمه مشهور به «ابوبصیر طرطوسی» متولد 1959م در طرطوس، از رهبران فکری سلفی های تکفیری القاعده ای است که تاثیرگذاری او در  تحریک گروه های جهادی سوریه در جنگ با بشار، بسیار محسوس است.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۲ تعداد بازدید:556

محمد سرور بن نايف زين العابدين متولد 1938 در حوران سوریه و متوفای 2016 میلادی؛ از چهره های سلفية إخواني سوریه و رهبر جریان سرورية وی بعد از مشکلاتی که برای اخوان در سال 60 میلادی به وجود آمد به عربستان رفته و مشغول تدریس در شهر بريدة بخش از منطقه القصيم شد.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۱ تعداد بازدید:535

محمد زهران علوش متولد سال1971 شهر دوما در حومه دمشق است. پدرش عبدالله علوش مبلغ سلفی(وهابی) بود. وی پس از تحصیل شریعت اسلامی در دانشگاه دمشق به عربستان سعودی سفر کرد و تحصیلات خود را در دانشگاه اسلامی مدینه منوره تکمیل کرد که در آنجا نزد شمار زیادی از شیوخ وهابی سعودی از جمله عبدالعزیز بن باز مفتی سابق آل سعود و محمد بن صالح العثیمین به تحصیل پرداخت.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۷ تعداد بازدید:1176

عمر عبدالحکیم معروف به ابومصعب السوری یا همان مصطفى بن عبد القادر المُزَيِّكْ الجاكيري الرفاعي متولد 1958 در حلب و فارغ التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه این شهر است. او یک تحلیلگر، برنامه ریز، مربی آموزش های رزمی، نویسنده‌ای  توانمند و از نظریه پردازان سلفیة جهادی است.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۶ تعداد بازدید:1512

نام و محل تولد ابومحمد جولانی در پرده از ابهام است برخی او را اسامه عبسی واحدی متولد محله شحیلِ دیرالزور در سال1981 معرفی کرده‎اند و برخی او را احمد حسین الشرع متولد شهر درعا دانسته‎اند

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۲ تعداد بازدید:402

شمس‌الدین، ‌محمد بن‌ ابی‌ بکر معروف بهشمس‌الدین، ‌محمد بن‌ ابی‌ بکر معروف به اِبْن‌ِ قَیم‌ِ جَوزیه‌، متولد ۶۹۱ ق و متوفای۷۵۱ق‌، ه‌، متولد ۶۹۱ ق و متوفای۷۵۱ق‌، یکی از رهبران فکری سلفیان است. در این مقاله به معرفی دیدگاه های وی در مهم ترین مسائل مورد بحث سلفیان پرداخته می شود.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۲ تعداد بازدید:441

ابوالعباس احمد بن عبدالحلیم بن تیمیه، معروف به ابن تیمیه، متولد ۶۶۱ ه‍.ق و متوفای ۷۲۸ ه‍.ق، از معروف ترین چهره ها و رهبران فکری سلفیه است. زیادنویسی، رد و جرح بر مخالفان و جدلی بودن از ویژگی های مهم ابن تیمیه است. از ابن تیمیه آثار متعدد و مطول، با محتوایی عمدتاً تکراری، خسته کننده و بدون ساختار علمی به جای مانده است.

ادامه متن ... 
  فرستادن مقاله چاپ مقاله